dolce has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★½
Edit this entry