• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Freaky

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The Binge

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Summer of Mesa

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • My Valentine

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles