Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Broil

Broil

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hosts

Hosts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead

Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stranger

Stranger

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Held

Held

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sinners

The Sinners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shutter

Shutter

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
White God

White God

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Edit this entry  
06
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry