• The Matrix Resurrections

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Annette

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • The Night House

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • He Dreams of Giants

  • Saint Maud

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • Clementine

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Honeyland

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★½

  • Peterloo

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • Strange Company

    ★★★★★

  • Knife+Heart

  • Climax

  • Border

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Downsizing

  • First Reformed

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Allied

    ★★★★

  • Elle

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★

  • A Quiet Passion

    ★★★★★

  • The Love Witch

  • The Visit

  • Magic Mike XXL

  • Carol

    ★★★½

  • 45 Years

  • The Witch

    ★★★★

  • Blackhat

  • They Came Together

  • Clouds of Sils Maria

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Counselor

  • Stray Dogs

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Side Effects

  • Universal Soldier: Day of Reckoning

  • The Lords of Salem

    ★★★

  • Dredd

  • Passion

    ★★★★

  • The Perception of Moving Targets

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Somewhere

    ★★★★

  • Another Year

    ★★★★★

  • Nostalgia for the Light

  • The Box

  • Orphan

    ★★★★½

  • Mother