• Halloween Kills

    ★★

  • Cinderella

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

  • A Sugar & Spice Holiday

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Happy-Go-Lucky Days

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • All About

    ★★★½

  • Here Are the Young Men

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Momi's House

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½