julia has logged 27 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queens

The Queens

2019
×
Edit this entry  
28
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry