julia has logged 94 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Trixie Mattel: Skinny Legend

Trixie Mattel: Skinny Legend

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pixels

Pixels

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry