• The Matrix Resurrections

  • Mandy

    ★★★

  • The Monster

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★

  • Sicario

    ★★½

  • The Nightmare

    ★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★

  • Unfriended

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Morgan Murphy: Irish Goodbye

    ★★★★★

  • Proxy

    ★★★

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★★

  • Night Moves

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • V/H/S/2

    ★★½

  • Berberian Sound Studio

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Final Destination 5

    ★★★½

  • Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

    ★★★★

  • King of Thorn

    ★★★★

  • Jennifer's Body

  • The Final Destination

  • Final Destination 3

    ★★★

  • Final Destination 2

    ★★★★★

  • Final Destination

    ★★★★

  • Girlfight

  • Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth

    ★★★

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • Lily and Jim

    ★★★

  • Genre

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

  • New Nightmare

    ★★★★½

  • Ed Wood

    ★★★½

  • Short Cuts

    ★★★★

  • White Men Can't Jump

    ★★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★½

  • Tales from the Darkside: The Movie

    ★★½

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★½

  • The Blob

    ★★★★½

  • Friendship's Death

    ★★★★

  • The Monster Squad

    ★½

  • Angel Heart

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★★½

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★★

  • Trick or Treat

    ★★★½

  • The Boxer's Omen

    ★★

  • Eyes of Fire

    ★★★★½

  • The Deadly Spawn

    ★★★½

  • Xtro

    ★★★★

  • The Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★½

  • Halloween II

    ★★★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★★

  • Altered States

    ★★★

  • Inferno

    ★★½

  • Tourist Trap

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Messiah of Evil

    ★★★★