Dromagnoli has logged 26 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry