• Who’s Stopping Us

  • Prayers for the Stolen

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Silence and Sunset

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Autoficción

    ★★★½

  • Solar Noise

  • In My Room

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Bare Life

  • I'm Really Good

  • France Against the Robots

  • A Shape of Things to Come

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Isabella

    ★★★★

  • Last and First Men

  • Maggie's Farm

  • The Cloud in Her Room

    ★★★½

  • Air Conditioner

  • Science Without Substance

  • Houses (for Margaret)

  • Transcript

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

  • Adoration

  • Echo

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

  • Goce

  • Bird Cage

  • New York Counterpoint

  • One Sea, 10 Seas

  • The Halt

    ★★★★

  • Olla

  • Lux Æterna

  • Burning Ghost

    ½

  • Zombi Child

    ★★★

  • Cityscape

  • Towards the Sun

  • I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

  • Fourteen

  • White Noise

    ★★★★½

  • That Cloud Never Left

    ★★★★

  • Nietzsche Sils Maria Rochedo de Surlej

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

  • I, Apostate

    ★★★½

  • De l’amitié

  • A Boy and Sungreen

  • Where

  • The Blue Flower of Novalis

    ★★

  • A White Butterfly on a Bus

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • Ada Kaleh

  • Our Time

    ★★★★

  • Jinpa

    ★★★½

  • The Man Who Surprised Everyone

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Eyes of Orson Welles

  • Last Year When the Train Passed By

  • Seduction of the Flesh

    ★★★½

  • Ghost Walk

  • Keep an Eye Out

    ★★★

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Principiantes

  • Atomic Garden

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Petra

    ★★★★