DrLois has logged 65 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yucatán

Yucatán

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie, the Lonesome Cougar

Charlie, the Lonesome Cougar

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Room for Rent

Room for Rent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coffee & Cigarettes

Coffee & Cigarettes

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl

Girl

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mine

Mine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformer

Transformer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
O.G.

O.G.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solace

Solace

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An Interview with God

An Interview with God

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry