Evan has logged 32 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Freedom of Silence

The Freedom of Silence

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Games Children Play

The Games Children Play

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grim Reaper

The Grim Reaper

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antithese

Antithese

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attack of the Giant Leeches

Attack of the Giant Leeches

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fool's Fire

Fool's Fire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
DAU. Degeneration

DAU. Degeneration

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Reliant

The Reliant

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
C Me Dance

C Me Dance

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Thief in the Night

A Thief in the Night

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Born Losers

The Born Losers

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mercy

Mercy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Chase

The Chase

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Xtro

Xtro

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Ghost Light

Doctor Who: Ghost Light

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry