Andrew has logged 43 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Scandal Sheet

Scandal Sheet

1952
×
★★★½
Edit this entry  
30
It's a Big Country

It's a Big Country

1951
×
★★½
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Up the Sandbox

Up the Sandbox

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tip on a Dead Jockey

Tip on a Dead Jockey

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Volcano

Under the Volcano

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Performance

Performance

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dead Sleep

Dead Sleep

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Damnation Alley

Damnation Alley

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
The Loved One

The Loved One

1965
×
★★★½
Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Third Day

The Third Day

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
They All Laughed

They All Laughed

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Identification of a Woman

Identification of a Woman

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★
Edit this entry