• A Boy Called Christmas

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Breakaway

    ★★★★

  • Catch and Kill: The Podcast Tapes

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • The Black Church: This Is Our Story, This Is Our Song

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Long Gone Summer

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lance

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

  • Be Water

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • Peckinpah Suite

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Chuck & Tito

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★