Drenched has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power

The Power

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolves

Wolves

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Savages

Savages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry