Drenched has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Where the Green Ants Dream

Where the Green Ants Dream

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Turbulência III

Turbulência III

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eerie

Eerie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebound

Rebound

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Arizona

Arizona

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Cobra II

Black Cobra II

1989
×
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry