Drenched has logged 326 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Again

You Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hologram Man

Hologram Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Better Than Something: Jay Reatard

Better Than Something: Jay Reatard

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Dry White Season

A Dry White Season

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get My Gun

Get My Gun

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of Evil

Dawn of Evil

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Foxfur

Foxfur

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf

Wolf

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell's Bells: The Dangers of Rock 'N' Roll

Hell's Bells: The Dangers of Rock 'N' Roll

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Visitation

Visitation

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Windows

Windows

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The House on Tombstone Hill

The House on Tombstone Hill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry