Reeves has logged 133 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stalked By My Patient

Stalked By My Patient

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Killer Body

Killer Body

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Matrimony

Dangerous Matrimony

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Snatched

Snatched

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drums West

Drums West

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rhyme & Reason

Rhyme & Reason

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ted Bundy

Ted Bundy

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Assholes

Assholes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Shark

Raiders of the Lost Shark

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reel Paradise

Reel Paradise

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry