• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Fou de Bassan

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Werewolves Within

  • In the Heights

  • Cruella

  • Four Roads

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • Coming 2 America

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Tom & Jerry

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • La mémoire du Médaillon d'OR

  • Happiest Season

  • Sundown

  • By Way of Canarsie

    ★★★½

  • Mum's Sweater

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Beast

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • You Sold My Rollerskates?

  • Soul

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Haunting of Bly Manor

  • Le retour des vagues

  • Hubie Halloween

  • Like Flying

  • Colza

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★★

  • An Optical Illusion - Interval

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★

  • In My Room

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Father There Is Only One 2