Dolorous Max has logged 50 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★½
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
22
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't

Don't

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Man Band

One Man Band

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Infernal Cakewalk

The Infernal Cakewalk

1903
×
Read the review Edit this entry  
15
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soldier

Soldier

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
Read the review Edit this entry  
10
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pi

Pi

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lovefield

Lovefield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Yardbird

Yardbird

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Balance

Balance

1989
×
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry