• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • My Son

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Recalled

    ★★½

  • Bad Trip

  • Seaspiracy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Paper Lives

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Darkest Days of Us

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Kala azar

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★