dori has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry