dorfies has logged 11 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GUO4

GUO4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry