DopeAssGhost has logged 897 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Igor

Igor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker Prince

The Nutcracker Prince

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead End

Dead End

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Santa and the Three Bears

Santa and the Three Bears

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hanukkah

Hanukkah

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mother Krampus 2: Slay Ride

Mother Krampus 2: Slay Ride

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Zozo

I Am Zozo

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry