Sort by

Matt has logged 28 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
Read the review Edit this entry  
17
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Perfumed Nightmare

Perfumed Nightmare

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Edit this entry  
05
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry