• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • One Second

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★