• Old

  • Buch Kesidi: Live Euphoria

    ½

  • Luca

    ½

  • Porodica

  • Me You Madness

  • Just Beyond the Trees

    ★★★★½

  • Gradations I-II

    ★★★½

  • Dara of Jasenovac

    ½

  • Puparia

  • Baby Anger

    ★★★★

  • The Living Man

  • Sock Six

  • The Queen's Gambit

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★

  • Autoficción

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Money Plane

  • The Case of a Disappointed Viewer

    ½

  • Water World - Part One: Boy With The Hat

  • In this lingering Twilight Sparkle.

  • Variant

    ★★★★

  • Prom Night

    ★★★★★

  • Onward! Into an Endless Universe

    ★★★★

  • Deviation

  • Father

  • Malmkrog

  • Influencer

  • Horse Girl

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • My Morning Laughter

    ★★★★

  • Son of a Rich

  • WHO THE FUCK ARE YOU

    ½

  • Sin

  • The Fall

  • Asymmetry

    ½

  • Stories from the Chestnut Woods

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Painted Bird

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • You Will Die at Twenty

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Truth

  • Sherbet

  • If Only

  • Airplane Mode

    ½

  • Extracurricular

  • Surrender

  • Dog Days of Summer

  • Midsommar

  • Evil Under the Skin

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • The Whistlers

    ★★★★

  • Liberté

    ½

  • Beanpole

  • Deerskin

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • I Can Quit Whenever I Want

  • Who Is Misa Vacic?

  • Booksmart

  • The Beach Bum