Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★½
Edit this entry  
26
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★½
Edit this entry  
26
Born to Raise Hell

Born to Raise Hell

2010
×
½
Edit this entry  
25
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★½
Edit this entry  
25
Berserker

Berserker

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★½
Edit this entry  
23
Party Line

Party Line

1988
×
Edit this entry  
22
The Bride & The Beast

The Bride & The Beast

1958
×
½
Edit this entry  
21
Outlaw of Gor

Outlaw of Gor

1988
×
Edit this entry  
20
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fatal Beauty

Fatal Beauty

1987
×
★★
Edit this entry  
19
The Enemy Below

The Enemy Below

1957
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
The Free Fall

The Free Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Cruel Gun Story

Cruel Gun Story

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Devil At Your Heels

The Devil At Your Heels

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Racquet

Racquet

1979
×
Edit this entry  
10
Ransom

Ransom

1974
×
★½
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Mafia Vs. Ninja

Mafia Vs. Ninja

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Edit this entry  
07
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★½
Edit this entry  
06
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blades

Blades

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Edit this entry  
05
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
South Beach

South Beach

1993
×
★½
Edit this entry  
02
American Siege

American Siege

2021
×
½
Edit this entry  
01
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
31
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
31
Flawless

Flawless

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey

Birds of Prey

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
½
Edit this entry  
26
Roadhouse 66

Roadhouse 66

1984
×
★½
Edit this entry