ron has logged 18 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captive State

Captive State

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry