dodi has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Scoop

Scoop

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★½
Edit this entry  
24
The Loft

The Loft

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry