• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Hunted

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½