den has logged 315 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Click

Click

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★★
Edit this entry