• Cinderella

    ½

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Reminiscence

  • Chet Larson

  • The Suicide Squad

  • Worlds

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

  • The Life of Pi'erre

  • Army of the Dead

  • Why Did We Like Elfen Lied?

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Sparks Brothers

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

  • perfectCondition((GENUINE))

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ½

  • The Empty Man

  • Soul

  • Still Processing

  • Nomadland

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Host

  • Coming Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Becky

  • MASS

  • Capone

  • New York New York

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

  • Last and First Men

  • The Invisible Man

  • Portrait of a Chimera

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Full Out 2: You Got This!

    ½

  • Disclosure

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Shirley

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Kajillionaire

  • Spree

  • Cats

  • 6 Underground

  • 1917

  • Mister America

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Personal History of David Copperfield

    ½