Donald has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry