Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Time

In Time

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
French Exit

French Exit

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The History of Future Folk

The History of Future Folk

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Self/less

Self/less

2015
×
★½
Read the review Edit this entry