Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
Read the review Edit this entry  
17
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Private Property

Private Property

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goon

Goon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Forward

Spring Forward

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murphy's War

Murphy's War

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Will Penny

Will Penny

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Violent Men

The Violent Men

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Crush

Crush

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Young One

The Young One

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luz

Luz

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Detention

Detention

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry