Josh has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guard Dog

Guard Dog

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
How to Kiss

How to Kiss

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Card

Green Card

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Head

Head

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Golem

The Golem

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zardoz

Zardoz

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magic

Magic

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hair

Hair

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Storefront Hitchcock

Storefront Hitchcock

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Mark Twain

The Adventures of Mark Twain

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry