• Scream

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Widows

  • Halloween

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★