emilia has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Portrait of the Hawk

A Portrait of the Hawk

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Games

Home Games

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
That Which Does Not Kill

That Which Does Not Kill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Border Fence

The Border Fence

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Traveler

Midnight Traveler

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2040

2040

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Earth

Earth

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Searching Eva

Searching Eva

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
El Padre Medico

El Padre Medico

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sasha Was Here

Sasha Was Here

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Return of Independence

The Return of Independence

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
K-12

K-12

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
To the Bone

To the Bone

2017
×
Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry