• Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Hypnotic

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Cadaver

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

  • The Jump

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • A Portrait of the Hawk

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Spy

    ★★½

  • El Padre Medico

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • K-12

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • After

  • That Which Does Not Kill

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Searching Eva

  • 2040

    ★★★

  • Earth

  • Midnight Traveler

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • 100 Things

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Sasha Was Here

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

  • CoinCoin and the Extra-Humans

    ½