• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Diana: The Musical

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★