Digital has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★½
Edit this entry  
31
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
★★
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Volumes of Blood: Horror Stories

Volumes of Blood: Horror Stories

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Brutal Relax

Brutal Relax

2010
×
Edit this entry  
25
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dancin' - It's On!

Dancin' - It's On!

2015
×
★½
Edit this entry  
22
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in Queens

Once Upon a Time in Queens

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stylist

The Stylist

2016
×
Edit this entry  
18
The Undead

The Undead

1957
×
★½
Edit this entry  
18
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Father Frost

Father Frost

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Edit this entry  
16
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coyote

Coyote

2010
×
Edit this entry  
13
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Eden

Atomic Eden

2015
×
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Trollenberg Terror

The Trollenberg Terror

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blood Lake

Blood Lake

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Curse III: Blood Sacrifice

Curse III: Blood Sacrifice

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
They Nest

They Nest

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
crow

crow

1992
×
Read the review Edit this entry