John has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
AM1200

AM1200

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Hurt

Hurt

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
1408

1408

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★
Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poser

Poser

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
½
Edit this entry