• Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Separation

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Long Weekend

    ★★½

  • Boogie

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Land

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Fatale

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Half Brothers

    ★★★

  • Monster Hunter