Sort by

Diego has logged 348 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Wichita

Wichita

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
Edit this entry  
20
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★
Edit this entry  
15
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Way of a Gaucho

Way of a Gaucho

1952
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Marighella

Marighella

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Flame and the Arrow

The Flame and the Arrow

1950
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night and Day

Night and Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
Picnic on the Grass

Picnic on the Grass

1959
×
★★★½
Edit this entry  
11
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Face to Face

Face to Face

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★
Edit this entry  
29
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Anne of the Indies

Anne of the Indies

1951
×
★★★½
Edit this entry  
26
Brother

Brother

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Loulou

Loulou

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★★½
Edit this entry