Diego Rodriguez has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Safety

Safety

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ostwärts

Ostwärts

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Edit this entry  
12
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Le Coucher de la Mariée

Le Coucher de la Mariée

1896
×
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
16
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Edit this entry  
15
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
(OO)

(OO)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry