Sort by

Davis has logged 84 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Dimension

Death Dimension

1978
×
★★
Edit this entry  
26
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★
Edit this entry  
18
Disorder in the Court

Disorder in the Court

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Ninja

Ninja

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Brother: Number Two

Big Brother: Number Two

1998
×
Edit this entry  
14
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Who's Your Caddy?

Who's Your Caddy?

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Edit this entry  
12
Half Shot Shooters

Half Shot Shooters

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry