• Pig

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Cherry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Lapsis

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★½

  • Beanpole

    ★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bad Times at the El Royale

  • Beautiful Boy

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Girl

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½