Diamondbolt has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Kid

Super Kid

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tsuki ga Kirei

Tsuki ga Kirei

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mischief

Mischief

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Circle

Circle

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mazinger Z: Infinity

Mazinger Z: Infinity

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
Read the review Edit this entry  
01
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry