Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spawn

Spawn

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taken 3

Taken 3

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High-Rise

High-Rise

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mega Man X: The Day of Sigma

Mega Man X: The Day of Sigma

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlazBlue: Alter Memory (2013– )

BlazBlue: Alter Memory (2013– )

×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: Valentine, Soshite Onsen! - Amari Kitai Shinaide Kudasai

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: Valentine, Soshite Onsen! - Amari Kitai Shinaide Kudasai

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Demon Slayer the Movie: Mugen Train

Demon Slayer the Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Kid

Super Kid

1995
×
½
Read the review Edit this entry